31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
ETİK Fransız Heyetine İzmir'i Anlatacak
17.05.2016 14:49

Egeli turizmciler, Fransa'nın Strasbourg kentinden gelecek olan yöneticiler, turizmciler ve gazetecilerden oluşan bir heyeti 15 - 18 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir'de ağırlayacak. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler,  "Fransa'dan gelecek konuklarımıza İzmir ve çevresinin güzelliklerini, güvenli olduğunu göstereceğiz" dedi. İzmir'in turizm çeşitliliği açısından son derece önemli bir kent olduğunun altını çizen İşler, "Sağlık turizmi, termal turizm, kültür turizmi açısından büyük potansiyeli var bölgemizin. Konuklarımıza bu potansiyeli anlatacağız" diye konuştu.

Strasbourg Belediye Başkanı’nı temsilen Fransa Büyük Bölge Meclisi Üyesi Emmanuel Recht, Fransa Eski Milletvekili ve Strasbourg İl Genel Meclisi Başkan Yardımcısı Jean Philippe Maurer, turizmden sorumlu Strasbourg Belediye Başkan Yardımcısı ve Strasbourg Belediye Meclis Üyesi Jean Jacques Gsell, Strasbourg Belediye Başkan Danışmanı Jacques Zucker, Schittigheim Belediye Başkanı Jean Marie Kutner, Schittigheim Belediye Meclis Üyesi Edith Schaffer, Avrupa’nın en büyük turizm okulu olduğu belirtilen Lycée Hotelier Strasbourg'un Müdürü Franck Sellier, Epinal kenti Esnaf Birliği Başkanı Herve Poirot'un yer aldığı heyet, ETİK'in konuğu olarak İzmir'e gelecek. Heyette France - 3 Televizyonu sunucusu ve program yapımcısı Christian Hahn, gazeteciler Françoise Gsell, Julien Remy, Véronique Kolb ile turizm acentası yönetici ve temsilcileri Celine Wilke, Fadoua Faris, Zaghia Chiet, Gülenay Aşağıdere, Hüseyin Güleryüz ve Ziya Özkan da yer alacak.

15 Mayıs 2016 Pazar günü Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı tarafından kabul edilecek heyet, Efes Antik Kenti'ni ve Meryem Ana Evi'ni ziyaret edecek. 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü Kuşadası'na giderek turistik tesislerde incelemeler yapacak konuk heyet, turizmciler ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile bir araya gelecek. 17 Mayıs 2016 Salı günü İzmir'e gelecek Fransız heyeti, Agora Ören Yeri'ni, Konak Meydanı çevresi ve Kemeraltı'nı gezecek. İzmir Ticaret Odası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etmeleri beklenen konuk heyete ETİK yöneticileri eşlik edecek.

 

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!