31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TUI CEO’su Sebastian Ebel: “Türkiye alternatifi olmayan bir destinasyondur”
20.07.2016 14:10

Dünya seyahat devi TUI’nin CEO’su Sebastian Ebel, Antalya’ya gelerek Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ile bir araya geldi.

TUI CEO’su Sebastian Ebel, TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve turizmcilerle Lara Barut’ta bir araya geldi. Ebel, TÜROFED Başkanı Ayık, TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Çavuşoğlu, turizmciler Haydar Barut, Ahmet Barut  ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ebel’e ziyaretlerinde TUI Türkiye Genel Müdürü Koray Çavdır eşlik etti.

Ebel Sebastian’ın ziyaretini değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Bu ziyaret TUI’nin Türkiye ve özellikle Antalya’ya verdiği önemi göstermektedir. Ebel’in Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte Antalya’ya gelmesi bizi fazlasıyla mutlu etti. Kendisi de Türkiye ve Antalya’ya verdikleri önemi dile getirdi. Bu süreçte kendilerini yanımızda görmek ve desteklerini hissetmek bizler için çok önemliydi. Önümüzdeki süreçte TUI ile daha fazla işbirliği yaparak Türkiye’ye olan turist akışını sağlıklı hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Turizmcilerle yaptığı görüşmelerde Türkiye ve özellikle Antalya’nın kendileri için çok önemli olduğunu açıklayan Sebastian Ebel, “TUI’nin toplam kapasitesi içinde Türkiye’nin yüzde 20 payı bulunuyor. İspanya’nın payı da yüzde 24 dolayında. Yakın gelecekteki hedefimiz Türkiye’nin payını arttırmaktır” dedi. Türkiye ve Avrupa’da meydana gelen terör saldırılarına da değinen Ebel, “Bu sene yaşanan terör olayları geçici olaylardır. Terör sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın ve turizm destinasyonlarının sorunudur” şeklinde konuştu.

“Türkiye ve özellikle Antalya alternatifi olmayan bir destinasyondur” diye konuşan Ebel, açıklamalarına şöyle devam etti: “Antalya’nın en önemli özelliği fiyat-hizmet kalitesinde rakipsiz olmasıdır. Gerek İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki saldırı gerek Franca-Nice’deki olaylar ve Cuma günü İstanbul ve Ankara’da yaşanan olaylara kadar olan süreçte trend Türkiye’ye dönmüştü. Bu olaylar sonrasında iptaller olduğu gibi yeni rezervasyonlar da mevcut. Türkiye’nin müşterileri sabit turistlerdir. Geçen sene Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde 60’ı bu sene başka bir yere tatile gitmedi, evinde oturuyor. Türkiye için aileler büyük önem taşıyor. Ailelere dönük bir takım çalışmalar ve tanıtımlar yapmak lazım. Lokal ve bölgesel tanıtımlara ağırlık verilmeli. Dünyada ve Türkiye’de herhangi bir olay yaşanmadığı takdirde servis kalitesi, otellerin kalitesi, otellerinsı fiyat-kalite dengesi ile Türkiye çok kısa sürede geriye dönecektir. Bu konuda Türkiye’nin yanındayız ve bunu göstermek için de Antalya’ya geldik. Türkiye’nin geri dönüşü için TUI olarak tüm çabayı göstereceğiz. Türkiye satan seyahat acentaları ile de yeni projeler üzerinde çalışıyoruz.” Ebel, Kuşadası’nda yapılması planlanan DRV toplantısına da programının uyması durumunda katılmak istediğini söyledi.

TUI’nin CEO’su Ebel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i de makamlarında ziyaret etti. Ebel, Vali Karaloğlu ve Başkan Türel’e Antalya’nın TUI için çok önemli bir tatil destinasyonu olduğunu dile getirerek işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.  

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!