31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Ayık: "OHAL gündelik hayatı etkilemeyecek"
22.07.2016 18:06

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 15 Temmuz Cuma günü ülkemizde gerçekleştirilen darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek,  yazılı bir açıklamada bulundu.

TÜROFED’den Başkan Osman Ayık imzasıyla yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Değerli Meslektaşlarım,
Bilindiği gibi 15.07.2016 tarihinde ülkemiz hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış olup, hükümetimiz, emniyet güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve halkımızın mücadelesi ile bu darbe girişimi önlenmiştir. Yaşanan bu olay nedeniyle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere tüm ülkede güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılmıştır.
Bu olayın akabinde, hükümetimiz tüm Türkiye’de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan etmiştir. Belirtmek isteriz ki, olağanüstü hal durumunun vatandaşlarımız ve yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin gündelik hayatlarına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Herkesin bildiği üzere, yakın zamanda farklı ülkelerde de benzer uygulamalar hayata geçirilmiş olup, bu durum normal hayatı, gerçekleştirilen organizasyonları vs. etkilememiştir. Benzer şekilde, Türkiye’de de normal hayat aynen devam etmekte olup, durumun seyahat özgürlüğü üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.
Öyle ki, olağanüstü hal insanların özgürlüklerine herhangi bir kısıtlama getirme amacıyla değil, aksine daha barışçıl, huzurlu ve demokratik bir ülke sağlamak amacıyla ilan edilmiştir.
İnanıyoruz ki, milletimiz bu günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacaktır. Ülkemizin ve sektörümüzün bu zor zamanlarında, bizi içten desteğinizden ve dayanışmanızdan mahrum etmeyeceğinize inancımız sonsuzdur.
Saygılarımızla"

"Dear Colleagues,
In July 15th,2016 our country was faced with a military coup attempt which avoided by our government, security and military forces and our people. As a conclusion of that attempt, particularly in major cities like Ankara and İstanbul security measures have been raised in highest level.
In addition to that , Turkish government has been declared an emergency of state for 3 months. However, we want to state that, all people should rest assure that, emergency of state will have no effect on daily lives of citizens and our guests. As everbody knows that, some other countries also experienced similar situations in the near future and routine life, organizations, events etc. have not cut. Likewise, in Turkey normal life will continue and there is no problem about freedom of travel.
This emergencey of state has been declared not to impose restriction on freedom of people, on the contrary Turkish goverment aimed at providing more peacful and democratic country.
We believe that, our nation will get over these days with unity and solidarity. We are extremeley sure that through such difficult times for our nation and our sector, we will not be deprived of your heartfelt support and solidarity.
Sincerely yours."

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!