31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED’e üye oteller, kamu çalışanını zarara uğratmayacak
26.07.2016 17:03

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yıllık izinleri iptal olan kamu çalışanlarının zarara uğratılmayacağına dair 20 Temmuz tarihinde yaptığı yazılı açıklamaya ilaveten yeni bir açıklamada bulundu.

Osman Ayık’ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

Kamuoyuna,

T.C. Başbakanlık’ın 18.07.2016 tarihli 1. Mükerrer Resmi Gazetesinde yayınlanan Genelgesine istinaden Türkiye Otelciler Federasyonu olarak 20.07.2016 tarihinde yapılan açıklamaya ilaveten aşağıdaki hususların belirtilmesinde yarar bulunmuştur.

 İleriye dönük doğrudan otele rezervasyon yaptırmış kamu personelinin önceden ödemiş oldukları tatil bedellerinin hiçbir kesintiye uğramadan ve herhangi bir no-show bedeli uygulanmadan iadesi üyemiz tesisler tarafından yapılacaktır.

 Bu kapsamda tatillerini ileri tarihe aktarmak isteyenlerin istekleri hemen yerine getirilecektir.

Herhangi bir acente üzerinden rezervasyon yaptıran kişilerin iadelerini almak amacıyla doğrudan acentelerine başvurmaları gerekmektedir. Eğer acente aracılığı ile rezervasyon yapanların, konaklamalarına ilişkin acente tarafından otele ön ödeme yapılmışsa otel tarafından hiçbir kesinti yapılmadan seyahat acentesine iade otel tarafından yapılacaktır. Ancak ülkemizde genellikle müşterinin konaklamasından sonra otele acente tarafından ödeme yapıldığının bilinmesinde yarar vardır.

TÜROFED üyesi olan oteller için geçerli olacak bu uygulama, diğer tesisleri kapsamamaktadır.

Rezervasyon yapmış kamu görevlilerinin iade yapmayan işletmelerle ilgili olarak TÜROFED üyesi olan oteller için TÜROFED’e, diğerleri için sağlayacakları bilgi ve belgelerle bağlı oldukları ilçe kaymakamlıklarındaki Tüketici Hakem Heyetlerine başvurmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Osman Ayık

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!