31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
EMITT Fuarı 20. Kez Kapılarını Açtı
28.01.2016 12:20

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın bu durumdan gurur duyduklarını ifade etti. 

İŞBİRLİĞİ YAPILMALI

EMITT Fuarı'nda çok önemli bir yere geldiklerini anımsatan TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise dünyanın çok farklı lokasyonlarından gelen sektör temsilcileriyle biraraya gelmekten dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Son dönemde yaşanan terör olaylarına da konuşmasında yer veren Ayık, insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlayıp, elinden alan her türlü üzücü olay karşısında sektör temsilcilerinin işbirliği içerisinde bulunması gerektiğini belirtti.

TURİZMİN İYİLEŞTİRİCİ BİR GÜCÜ VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise dünya turizm endüstrisinin ülkeye yaptığı katkıyı her zaman takdir ettiklerini söyledi. Uluslararası ilişkilerde turizmin iyileştirici bir etkiye sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Ünal konuşmasına şöyle devam etti. "Turizm, kültürlerarası diyalog ve insanların üzerine yüklediği değerden dolayı oldukça önemli bir yere sahiptir. Devletler arasında her ne yaşanırsa yaşansın turizmin iyileştirici bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı turizmin uluslararası yaptırımını tam olarak kullanmamız gerekiyor."

Ünal, geçtiğimiz günlerde Madrid'de gerçekleşen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün toplantısının genel konusunun da güvenlik ve turizm olduğunu ifade etti. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal konuşmasına şu sözlerle devam etti. "İnsanların seyahat özgürlüğünü elinden alıp kısıtlayan yegane unsurların başında terör gelmektedir. Bu sadece bizim veya bir ülkenin meselesi değildir. Bu tip durumlar karşısında devlet olarak bizlerin sektörün önündeki engelleri kaldırarak önünü açmamız gerekmektedir. Bu sorunu geçmişte İspanya başarılı bir şekilde çözmüştür. Son 12 yılda sektörde mucizevi anlamda bir gelişme göstererek dünyada 6. sıraya yükseldik. Pazarda rekabet avantajı yaratmak için terörün alet edilmesini hiç ahlaki bulmamaktayız. Kriz yönetimi konusunda ülke olarak son derece tecrübe sahibiyiz. Bu konuda sektör temsilcilerimizde içlerini ferah tutsunlar."

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!