31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED'den üyelerine önemli duyuru
04.08.2016 16:02

Başkanlara

Başkanlıklara

Türofed Üyelerine

Bilindiği gibi, turizm sektöründe 2015 yılı ile birlikte başlayan, Rusya ile uçak krizi ve terör saldırılarıyla artan ve son olarak yaşadığımız darbe girişimi ile had safhaya çıkan sıkıntıların sektör üzerindeki baskısı gün geçtikçe artmaktadır. Hükümetimizin aldığı birtakım önlemlere ve sektör içerisindeki bizlerin yabancı ortaklarımızla olan iyi ilişkilerimizin devamı için yaptığımız çalışmalara rağmen sektör son 30 yılın en kötü dönemini yaşamaktadır.

Çoğu otel işletmesi “Kobi” tanımına girmediği için Kredi Garantileme Fonu’nun desteklerinden yararlanamamaktadır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile turizm sektörünün içinde olduğu bu sıkıntılı dönemden dolayı özel bir kredilendirme formülü çıkarılması hakkında görüşüldüğünde turizm sektörünün karşı karşıya kaldığı gerçek zararın net bir şekilde ortaya koyulabilmesi ve bunun için çalışma yapılabilmesi için envantere ihtiyaç duyulduğu belirtilmiştir.

Bu kapsamda, Hazine Müsteşarlığı’na sunulacak raporda sektörün büyüklüğünü ve ihtiyacını tam olarak aktarıla bilinmesi için ekteki formda yer alan soruların açık ve doğru bir şekilde doldurulması önem arz etmektedir. Verilen bilgiler tamamen gizli tutulmakla birlikte sadece T.C. Kültür ve Turizm Bakanlık’ına bildirilecektir.

Bulunduğumuz dönemin olağanüstü koşullarıyla birlikte turizm sektörünün olumsuz mali durumundan çıkması amacıyla Hazine Müsteşarlığı tarafından yeni bir kredilendirme formülü hazırlanması için ekte yer alan bilgilerin ivedilikle doldurulup gönderilmesi sektörümüzün yararına olacaktır.

Konuyla ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Saygılarımla.

Bilgi formu için tıklayın 

                                                                                                                                     Osman AYIK

                                                                                                                         TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!