31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Bakan Avcı Almanya'da tur operatörleriyle görüştü
13.08.2016 10:05

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya'nın Frankfurt kentinde Avrupa'nın önde gelen tur operatörleri ve turizm Sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Turistik Otelciler  Birliği (TUROB)  Başkanı Timur Bayındır, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği  (TYD) Başkanı Murat Ersoy, Thomas Cook, TUİ, FTİ, Ögertur, Bentour, Alltour, Schauinsland gibi tur operatörlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda ülkemiz turizm sektörünün durumu, Almanya'dan gelen turist sayısının artışına yönelik çalışmalar ve iki ülke turizm ilişkileri ele alındı. Toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Bakan Avcı, toplantıda uluslararası terörizmin konuşulduğunu, terörün zararlarını en hızlı telafi eden ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi. Avcı, Brüksel'de terör saldırısı olduğunda havaalanının 11 gün sonra kısmen açılabildiğini ancak Atatürk Havalimanına saldırı olduğunda havaalanının 6 saatte normal işleyişine döndüğünü söyledi. Bakan Avcı, 15 Temmuz'dan sonra ise bütün havalananlarının 12 saatte normal işleyişine döndüğünü hatırlattı.  Avcı, “Almanya, Fransa, İngiltere ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki görüşme sonrası charter seferlerinin ne zaman başlayacağı yönündeki sorusuna Bakan Avcı, bu görüşme öncesinde iki ülkenin bazı görüşmeleri yaptığını, 4-5 Ağustos'ta Rusya'dan bir heyetin ülkemize geldiğini söyledi. Avcı, bu heyetin Atatürk ve Antalya Havalimanlarında bizim işbirliğimizde gözlem ve incelemeler yaptığını, bu heyetin bir rapor hazırladığını ve raporda herhangi bir sorun bulunmadığının belirtildiğini, bu raporun da Rusya'da üst birimlere aktarıldığını ifade etti. Avcı, charter uçuşlarıyla ilgili Putin'in talimatıyla gerekli çalışmalar yapıldığını, nihai sonuca ulaşılacağını ümit ettiğini söyledi.

Bakan Avcı, Almanya ve Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik de Frankfurt'tan bir çağrıda bulundu. Avcı, “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız tatillerini Türkiye'de geçirsin, hatta komşuları ve iş arkadaşlarını da yanlarında getirip ülkemizde misafir etsin” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!