31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Zamlar Turizmcileri Zorlayacak
23.12.2015 16:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine yapılan zamlar bu müze ve ören yerleri yakınındaki turizmcileri endişelendirdi. Yapılan zamları değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yapılan zamların iç turları caydırıcı bir etkiye sahip olduğunu söyledi.

Yapılan zamların tarafların görüşü alınmadan yapıldığına dikkat çeken Başkan Ayık, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü tarafından duyurulan ve 4 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak zamlı giriş fiyatları caydırıcı bir etkiye sahip. Bu zamlar özellikle müze ve ören yerlerine yakın olan turizmcilerimizi zora sokacaktır. Zam kararı tarafların görüşü alınarak yapılmalıydı” dedi.

TÜROFED Başkanı Ayık, zamların tekrar değerlendirilmesini istedi. Ayık: “Zorlu bir turizm sezonunu geride bıraktık. 2016 yılı da soru işaretleri ile dolu. Böyle bir ortamda yapılan zamlar turizmcilerimizi daha da zorlayacaktır. 2016 yılı için iç pazar büyük önem taşıyor. Bu nedenle iç turizmde caydırıcı bir etkiye sahip olan müze ve ören yerleri girişlerine yapılan zamlar tekrar değerlendirilmeli” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!