31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Osman Ayık Rus TV kanalı Channel 5'e konuştu: Bu kriz büyümemeli
25.11.2015 13:00

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rus TV kanalı Channel  5’e Türkiye ve Rusya arasındaki uçak krizi hakkında röportaj verdi. Başkan Ayık, “Bu kriz daha da büyümemeli” dedi. 

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Suriye sınırında Türk jetleri tarafından düşürülen Rus uçağının etkileri üzerine Rusya’nın TV kanalı Channel 5’e (National Russian TV Broadcasting Company) açıklamalarda bulundu. 

Başkan Ayık, iki ülke arasındaki sorunun çok ciddi bir boyutta olduğunu ancak bunun yıllardır süren işbirliği sayesinde atlatılabileceğini söyledi. 

Türkiye ve Rusya arasındaki dostluğa ve işbirliğine değinen Osman Ayık, “Türkiye ve Rusya arasında çok eski tarihlere dayanan bir işbirliği bulunmaktadır. Yani Türkiye ve Rusya arasında 30 milyar dolarlık ekonomik işbirliği bulunuyor. Bu nedenle sürecin daha ılımlı ve dostane geçirilmesi iki ülke için de yararlı olacaktır. Gerginliğin artması ve krizin büyümesi iki ülke açısından zararlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu kriz daha da büyümemeli. İki tarafın konuya çok hassas yaklaşmasını istiyoruz” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!