31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Rusya krizi turizmi nasıl etkiler
30.11.2015 08:34

Rusya Devlet Başkanı Putin’in sözlerinin turizme olan etkilerini değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Olay çok yeni, henüz bir şey demek için çok erken. Türkiye ve Rusya ilişkileri çok köklü ilişkilere dayanır. Umarım bu olay bizim arzu etmediğimiz boyutlara tırmanmaz. Beklentimiz de bu yönde. Nereye gider kestirmek çok zor. Aşılmadığı takdirde işin boyutları çok farklı yerlere gider” dedi.

Olayın Türkiye'de tatil yapan turistlere olan etkisini de değerlendiren Başkan Ayık, “Putin, 'Türkiye’ye gitmeyin' demediği sürece çok fazla bir etkisi olmayacaktır diye düşünüyorum. Öyle bir çağrı yaparsa bu her şeyi olumsuz etkileyecektir. Öyle bir çağrıda da bulunacağını da düşünmüyorum” ifadesini kullandı.
Yeni kabinenin sorunların çözümü için bir an önce çalışmaya başlayacaklarından ümitli olduğunu belirten Ayık, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile ilgili olarak, “Mahir Ünal’a elimizden geldiğince her konuda destek olmaya hazırız. Birlikte çalışmaya hazırız. Önemli olan Sayın Bakan Ünal’ın icraatlarıdır” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!