31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Karadeniz bölgesi bayram bereketinden yararlanamadı
21.09.2016 10:51

Otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırken Karadeniz bölgesi Ege ve Akdeniz bölgesi gibi ilgi görmedi.

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Ramazan bayramındaki yoğunluğa yakın bir hareketlilik tahmin ederken beklentilerin karşılanamadığını söyledi.

Yaz sezonunu buruk kapattıklarını belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş "9 günlük kurban bayramı ile yaz sezonunu yoğun geçireceğimizi tahmin ederken ilginin Akdeniz ve Ege bölgesine kayması turizmcileri biraz üzdü" dedi. Toktaş, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının  son fırsat olarak görülüp deniz kum tercihini tetiklediğini belirtti. 
 

DOLULUKLAR YÜZDE 65'İ GEÇMEDİ

Güney ve Ege bölgelerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırken Karadeniz ve Samsunda tesislerin çoğu ortalama yüzde 65'i geçmediğini belirten TÜRSAB Orta Karadeniz BYK başkanı Temel Uzlu "Yaz sezonu güzel bir ivme ile geçerken sezonun son günleri ve bayram çok zayıf geçti ve yaz sezonu bu şekilde kapanmış oldu. Gelecek yazın daha iyi geçmesi için Samsuna charter seferlerinin konması büyük katkı sağlayacaktır. Önümüzdeki ay şirket misafirlerinin hareketliliği başlayacak. En azından geçen seneye yakın bir kış dönemi geçireceğimizi tahmin ediyorum" dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!