31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Otelciler Online Satış Eğitimi Aldı
06.10.2016 12:17

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği, Ankara'daki otellerin gelirini arttırmak üzere kapsamlı bir eğitim çalışması başlattı. Bu çerçevede otelcilere öncelikle online kanallardan daha çok nasıl satış yapabilecekleri eğitimi verildi.

Ankara’da hizmet veren otel işletmecilerinin çatı kuruluşu olan Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), otellerin doluluk oranını ve kentin turizmin gelirini arttırmak için önemli bir çalışma başlattı.

Otel işletmecileri, müdürleri ve kısım müdürlerine yönelik yürütülen program çerçevesinde Linkage Pazarlama ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Erhan Kaya, sektör temsilcilerine ‘online satış’ eğitimi verdi. Best Western Otel 2000’de düzenlenen toplantıya katılım yüksek olurken, eğitmen Erhan Kaya, “Web siteniz, otelinizi satacak en güzel yerdir” dedi.

İnternet üzerinden oda satışının en etkili pazarlama yöntemi olduğunun altını çizen Kaya, online kanalların nasıl yönetilmesi gerektiğini, acentelerle işbirliğinde dikkat edilmesi gereken hususları, şirket web sayfasının nasıl düzenlenip geliştirilebileceğini anlattı.

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ise otelcilere yönelik hizmet içi eğitim çalışmalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini bildirdi. Akman, önümüzdeki bir yıl boyunca ön büro, resepsiyon, kat hizmetleri, servis, satış ve halkla ilişkiler gibi konularda eğitim vereceklerini söyledi. Hizmette kaliteyi arttırmak, değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorunda olduklarını vurgulayan Birol Akman, “Sorunun değil, çözümün parçası haline gelirsek turizmde istediğimiz hedeflere ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!