31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Turizm işbirliği için bir araya geldiler
25.10.2016 13:30

 

Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yapacağı turizm işbirliği için sabah kahvaltısında bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu. 

Grand Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya TÜROFED Başkanı Osman Ayık, GATOD Başkanı Mete Akcan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ve TÜROFED Genel Koordinatörü Necip Boz katıldı. 

GATOD Başkanı Mete Akcan, kent genelinde yaşanan sıkıntılardan ve üzerinde durulması gereken konulardan bahsederek, “Şehrimizin turizm şehri olduğunu ve bunun bizler için vazgeçilmez bir sektör olmasını istiyoruz. Şehrimiz turizm ve gastronomiyle anılan bir şehir olmalıdır” şeklinde konuştu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ise turizmin dünyada en önemli sektörlerden bir tanesi olduğunu belirtti.

Gastronomi dalında Birleşmiş Milletler eğitim , Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gaziantep’in başarısıyla Türkiye’nin dünyada yüz akı olduğunu ifade eden Ayık, “Bizim en önemli övünç ve kıvanç kaynaklarımızdan bir tanesi. Biz varlığı ve zenginlikleri çok olan kültürel ve doğal zenginlikleri inanılmaz, saymakla bitmeyen bir coğrafya üzerinde olduğumuz için her an her zaman dünya turizminde önemli ülkelerden bir tanesi olacağız” ifadelerini kullandı.

Gastronominin geleceği olan ve yıldızı parlayan sektörlerden biri olduğuna dikkati çeken Ayık, bu noktada Gaziantep’in dünya piyasası ve iç pazara sunulabilecek en önemli değerlerden bir tanesi olduğunu vurguladı.

Toplantının sonunda, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Ayık, Şahin’e plaket takdim etti.

 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!