31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Samsun Çarşamba Havalimanı kapanıyor
31.10.2016 09:05

Samsun Çarşamba Havalimanı bakım nedeniyle 1 Mart - 30 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılması turizmcileri tedirgin ediyor.

Sıkıntılı bir dönem geçiren turizme bir darbede Havalimanın kapanması ile geliyor. Yılda yaklaşık 1,5 milyon yolcu taşıyan Samsun Çarşamba Havalimanı şehirdeki hem otelcileri hem acentecileri tedirgin ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş “Samsun Çarşamba Havalimanı'nın bakım nedeniyle kapanacak olmasını basından öğrendik. Böyle bir planlama gündemde iken sektör ile de paylaşılmasını arzu ederdik. Konudan haberdar olmadığımızdan bazı otellerimiz kış sezonunda Ortadoğu pazarı ile bağlantı yapmıştı şimdi sıkıntı yaşanacak. Ayrıca duyduğumuza göre ilk planlamalara göre; bakımda 1 yıla yakın kapatılması planlanmış fakat Vali İbrahim Şahin'in girişimleri ile bu süre 3 aya indirilmiş. Fakat bu süre bile bizim için çok uzun. Bizim beklentimiz hızla büyüyen şehrin havalimanına 2. pistin yapılmasıydı. Pisti kapatılan diğer şehirlerle görüştüğümüzde konunun çok ciddi ekonomik kayıplara yol açtığını öğrendik. Yapılması gerekenler yapılmalı ama bu olmuyorsa Pist kapanmadan yada doğru tarihte çok daha kısa sürede konunun çözümü için yetkililerden destek bekliyoruz." dedi.

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!