31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Londra’daki Turizm Fuarı’nda Ankara Rüzgârı
14.11.2016 13:59

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’nden bir heyet, dünyanın önde gelen turizm fuarlarından Londra World Travel Market (WTM)’e katıldı. ATİD Başkanı Akman fuarda, Doğu ve Asya pazarının Türk standıyla çok yakından ilgilendiğini söyledi.

WTM Uluslararası Turizm Fuarı (World Travel Market), 37. kez Londra'da kapılarını açtı. 7 - 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen WTM'yi 190 ülkeden on binlerce turizm profesyoneli ziyaret ederken, Ankara da fuarda standıyla boy gösterdi. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman başkanlığındaki bir heyet Londra’ya giderek, WTM Fuarı’nda şehrimizi tanıttı. Dünyanın en büyük üç fuarından biri olan World Travel Market’te kurulan Türkiye standında Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar ve Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal da vardı. Fuar süresince Türk turizmciler, turizm profesyonellerine ülkemizin turizm çeşitliliğiyle ilgili bilgi verdi, soruları yanıtladı.

WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nı değerlendiren ATİD Başkanı Birol Akman, stantlarına geçen yıllara oranla ilginin düşük olduğunu söyledi. Akman, “Avrupa’dan çok Doğu ve Asya pazarı bizimle ilgilendi. Az da olsa Avrupalılar’ın ilgisi 2017 yılı için bize bir umut ışığı oldu. Turizmde 2017 yılı, bu yıldan daha iyi olacak gibi” dedi. Ankara olarak WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nda Türkiye’yi, özellikle de Başkent turizmini en iyi şekilde tanıtmaya gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Akman, “Ankara’nın kongre ve sağlık turizmiyle alakalı olarak birçok çok tur operatörü ve kongre ofisiyle görüştük. Özellikle sağlık turizmi konusunda standımıza ilgi yoğundu. Kongre ve sağlık turizminde de yine az da olsa 2017 yılına dair ümidimiz var” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!