31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Turizm eğitimine katkıda bulunduk
08.12.2016 16:28

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kazakistan’ın Çimkent şehrine gönderilen heyet, bölge otelcilerine otelcilik eğitimi verdi. TÜROFED adına geçtiğimiz günlerde Çimkent’e giden deneyimli otel yöneticisi Rasim Erbakan, otelcilere “global otel yöneticiliği” hakkında eğitim verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Güney Kazakistan Bölgesi Turizm Sektörü Geliştirme Merkezi işbirliğinde Kazakistan’ın Çimkent şehrinde yer alan otel yöneticileri otel yöneticiliği konusunda eğitime tabi tutuldu.

Eğitim heyeti Çimkent’te
Türkiye’den Çimkent’e giden eğitmenler bölgedeki otel yöneticilerine global otel yöneticiliği hakkında eğitimler verdi. TÜROFED adına Çimkent’e giden deneyimli otel yöneticisi Rasim Erbakan, otel genel müdürleri, otel satış ve pazarlama direktörleri ve otel sahiplerine bir haftalık eğitim verdi.

Türkiye’yi model alıyorlar
Çimkent’te verdikleri eğitimlerin gayet verimli geçtiğimi söyleyen Rasim Erbakan, bölge otel yöneticilerinin eğitimlere büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Erbakan yaptıkları eğitim hakkında bilgi verdi: “Çimkent’te bulunduğum 1 hafta boyunca global otel yöneticiliği hakkında bölge otel yöneticilerine bilgi ve deneyimlerimizi aktardık. Çimkent otelcilikte yeni gelişen bir bölge. Bu nedenle otel yöneticiliği ve otel servis kaliteleri tam anlamıyla oturmamış. Türkiye’nin turizm ve otelcilik anlamında büyük bir yol kat ettiğini biliyorlar ve bu nedenle Türkiye’yi bu konuda model alıyorlar. Çimkent, 3-5 sene içinde otelcilik anlamında ciddi bir gelişim gösterecek.”

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!