31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Hain saldırıyı kınıyoruz
20.12.2016 09:05

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadığını açıkladı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık imzasıyla yayımlanan kınama mesajında şu görüşlere yer verildi.

“ Değerli bir diplomatını kaybeden Rusya Federasyonu’na, Rus halkına ve sayın Büyükelçi’nin ailesine en samimi duygularımızla başsağlığı diliyoruz.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan bu hain saldırıyı kınıyor ve sorumluların en kısa sürede ortaya çıkarılacağına inanıyoruz. Bölgede yaşanan gelişmeler ve Türk – Rus ilişkilerinin kırılganlığını ortadan kaldırma yolunda son dönemde atılan güçlü adımlar düşünüldüğünde, bu terör saldırısının amacı çok daha iyi anlaşılacaktır. 19 Aralık 2016, tarihe adeta kara bir leke gibi düşmüştür. Gerek başkent Ankara’daki Rus Büyükelçiye yapılan saldırı, gerekse de Berlin ve Zürih’te meydana gelen terör olayları, uluslararası toplumun küresel bir tehditle karşı karşıya olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Bu tür saldırılar karşısında bütün hükümet, kurum ve kuruluşların işbirliği halinde yanıt vermesi gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz böylesi bir dönemde teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmek, her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır. Tüm dünyada yaşanan bu tür terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını temenni eder, başta Rus Büyükelçi Andrey Karlov olmak üzere hayatını kaybedenlere Tanrı’dan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileriz.”


 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!