31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Uludağ yüzde 90 dolu
31.12.2016 09:41

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Başkanı Mehmet Haluk Beceren, yeniyıl için Uludağ bölgesindeki tüm otellerde doluluk oranının yüzde 90'a ulaştığını ifade etti. İki gündür ülke genelinde hakim olan soğuk ve karlı havanın tatilcilerin otellere ulaşma konusunda kaygı duymasına neden olabileceğine değinen Beceren, başta uludağ bölgesindeki oteller olmak üzere tüm otellerin bu duruma karşı hazırlıklarını yapmış durumda olduğunu ifade etti.

Beceren, cumartesi günü kar yağışının hafifleyeceğini tatilcilerin yeniyıla güzel bir karlı havada gireceğini belirterek sözlerine şunları ekledi:

"Sadece Uludağ bölgesinde değil Kartalkaya, Erciyes ve Palandöken içinde artık oteller neredeyse dolmuş durumda. Geçen seneye göre hem kar kalınlığı hem da müşteri yoğunluğu beklediğimizde iyi. Yarı yıl tatili için ise şimdiden doluluk oranı yüksek seviyelere geldi, o haftayı da otellerin karlı kapatacağını düşünüyorum. Acenteler kendilerine gelen yoğun talepleri karşılamak için kalan müşterileri Balkanlar'a götürmeye çalışıyor. Ancak bu konuda vatandaşları uyarmak zorundayız. O bölgelere ucuz fiyatlara kampanya düzenleyen firmalar paket içeriklerine sadece kahvaltı fiyatlarını dahil ediyor. Müşteriler orada faiş fiyatlarda öğlen ve akşam yemeği ile karşılaşabiliyor. Kayak yapmak için kullanılan ekipmanların fiyatları çok yüksek olabiliyor. Bu konuda tatilcilerin çok dikkatli olması gerekir."

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!