31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED, FİTUR'da
18.01.2017 14:31

İspanya’da gerçekleştirilen FITUR 2017’ye Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Dış İlişkiler Daire Başkanı Sedat Gönüllüoğlu, Türkiye Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Kral Türkiye’ye desteklerini iletti

Güney Avrupa'nın en büyük seyahat fuarı FITUR 2017, dün İspanya’nın başkenti Madrid’de kapılarını açtı. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Taleb Rifai'nin açılışını yaptığı FITUR Fuarı’nda İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia Türkiye standını ziyaret ederek Türkiye’ye destek mesajı verdi. Destek mesajı İspanya’da yazılı ve görsel basında ciddi şekilde yer aldı.

Hüseyin Yayman: “FITUR, önemli bir platform”

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye standının açılışı için de bir kokteyl düzenledi. Açılış kokteylinde konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, “Güney Avrupa bölgesinin en büyük fuarı olan FITUR, gerek seyahat sektöründeki aktörleri bir araya getirmesi, gerekse Latin Amerika ülkelerindeki turizm ve seyahat işbirliklerine olanak sağlamak bakımından çok önemli bir platform” dedi.

“Kültürel değerler kuşağındayız”

Dünyanın en büyük turizm destinasyonları arasında altıncı sırada bulunan Türkiye'nin 2017 beklentisinin son derece olumlu olduğunu ifade eden Yayman, “Biz tüm dünyaya ve insanlara Madrid ne kadar güvenli ise, İstanbul da o kadar güvenli" diyoruz. Bizim İspanya ile bağımız sadece halklar arasında değil. Aynı coğrafya içindeyiz ve aynı kültürel değerler kuşağındayız” değerlendirmesini yaptı.

Destek mesajı verdi

FITUR Fuarı'nın bu yıl ki sürpriz konuğu ise İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia oldu. Türkiye standını ziyaret eden İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia, bu ziyarette Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile kısa bir görüşme yaparak, Türkiye’ye destek mesajları verdi. Terör olaylarını kınadığını ifade eden Kral Felipe, Türkiye’nin yanında ve ayrıca turizm alanında Türkiye ile işbirliği içerisinde olduklarını vurgu yaptı. 

Türkiye, 718 metrekarelik stand ile katıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 718 metrekarelik bir stant alanı ile katıldığı fuarda; Türkiye'den 30 turizm şirketi, birlik ve destinasyon yer aldı. Bu yıl ilk defa fuarda; UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi alanında giren Gaziantep mutfağının tanıtımı, Gaziantep Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde yapıldı. Ayrıca Türkiye standında ziyaretçilere geleneksel el sanatlarımızdan ebru tanıtımı ve Türk kahvesi ikramı yapıldı.

Fuar süresince, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve beraberindeki üyeler, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacak. Fuar, 18 - 22 Ocak 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!