31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Bakan Avcı'dan umut dolu turizm mesajı
27.01.2017 09:28

Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla yapıldı.

Türkiye’de yaşanan olumsuz olaylar karşısında dünya medyasında Türkiye açısından sergilediği tavır dolayısıyla BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekteri Taleb Rifai’ye teşekkür eden Bakan Nabi Avcı, “Ne zaman Türkiye ile ilgili üzücü bir olayla karşılaşsak ilk sesini yükselten uluslararası planda Taleb Rifai olmuştur. Atatürk Havalimanı saldırısı gerçekleştiği zaman uluslararası kanallara çıkıp şimdi Türkiye’ye gitmek zamanıdır diyen Taleb Rifai’dir. 15 Temmuz’da akıl almaz bir saldırıyla karşılaştığımızda telefonla arayıp sözleştiğimiz gibi 22’sinde Madrid’de protokol imzalamaya geliyorsunuz değil mi Bakanım diyen Taleb Rifai’dir. İşte size fırsat diye dünya medyasına çağrıda bulunan ve Türkiye’nin ne durumda olduğunu gerçek yayınlarla anlatmamızı sağlayan Taleb Rifai’dir” dedi.

“1950’lerde 25 milyon olan turist sayısı 1 milyon 200 milyonun üzerine geçti”

Fuarın turizm ekonomisi ve faaliyetleri açısından önemine dikkat çeken Bakan Avcı, “Turizm artık turizmden başka bir şey olmaya başladı. Dünyada barışın, huzurun, güvenliğin de zemini olmaya başladı. Burada bir medeniyet hamlesi gerçekleşiyor. Bugün bütün dünyada 1950’lerde 25 milyon olan turist sayısı 1 milyon 200 milyonun üzerine geçti. Bu şu demek bizim turizm destinasyonu ülkeleri olarak birbirimizle rekabet etmemize gerek yok. Önümüzdeki dönemde inşallah sizlerin de gayretleriyle 2 milyara yaklaşacak. Turizmdeki rekabet yıkıcı bir rekabet değildir, tam tersine birbirini besleyen, birbirini çoğaltan bir rekabettir” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!