31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Fiebig: "Türkiye'ye ihtiyacımız var"
27.01.2017 09:58

Kapılarını açan EMITT Fuarı kapsamında "Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler" isimli panel gerçekleştirildi.

TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner'in moderatörlüğünde düzenlenen panelde; DRV Başkanı Norbert Fiebig ve HOTREC Başkanı Susanne Kraus Winkler konuşmacı olarak yer aldı. 

Gerçekleştirilen panelde konuşan DRV Başkanı Fiebig, turizmin gelişim içerisinde bulunduğu süreç içerisinde zorluklarında beraberinde getirdiğini söyledi.

Müşterilerinin gidecekleri geziye karar verirken artık politik ve ahlaki konuları da göz önüne alarak seçim yaptıklarını ifade eden Fiebig, Almanya ve Türkiye'nin uzun süredir çok yüksek derecede birbirine bağlı ülkeler olduğunu belirtti.

Fiebig, konuşmasına şu sözlerle devam etti. "Türkiye, Almanya turizm pazarı için terk edilmesi düşünülemeyecek bir ülke. Türkiye şu anda Almanya pazarında 3.sırada. Fiyat performans oranı açısından da dünyada hiçbir destinasyonun sunamadığı fırsatlar sunuyor. Ancak 2016 yılında Almanlar olarak da Türkler olarak da gelişmeleri pozitif etkilemek için elimizden gelen her şeyi yapmamıza rağmen, kötü bir yıl geçirdik. Çok kayıplar yaşadık. Bu durum bize açıkça meydan okuyor. 2017 yılının ilk verileri de ne yazık ki pozitif görünmüyor. Ancak giderek artan sayıda Alman seyahatçinin yine Türkiye'yi seçtiği bir dönem yaşıyoruz. Bunun devam etmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Henüz müşterilerimizin odaklanmadığı konulara odaklanabilir, yenilikler getirebiliriz. Örneğin kar yağışından faydalanıp, Türkiye'de beyaz geceler" yaşayabilliriz. Turizmi eski gücüne kavuşturmak için elimizden gelen her şeyi yapmalı ve tüm şansları kullanmalıyız."

Kararlarımızı daha hızlı vermemiz gerektiğini de söyleyen Fiebig, Türkiye'nin Almanya pazarında hala güçlü bir destinasyon olduğunu belirtti.

Basında yer alan haberlerin objektif bir şekilde yapılması gerektiğini de dile getiren Fiebig, bu anlamda olumsuz bakış açısıyla yapılan haberlerin kitleler üzerinde olumsuz bi etki uyandırdığını da dile getirdi.

Almanların Türklerle çok iyi anlaştığını ifade eden Fiebig, "Alman turizm seyahat pazarının Türkiye'ye ihtiyacı var. Türkiye'nin tekrardan ayağa kalkarak eski gücüne kavuşabilmesi için hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!