31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Avcı, Konuk Turizm Bakanlarını Ağırladı
27.01.2017 10:20

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 21. EMITT Fuarı için ülkemize gelen Filistin, Tunus ve Makedonya Turizm Bakanları ile UNWTO Genel Sekreterini ağırladı.

TTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır ve Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy'un da katıldığı öğle yemeği sonrasına Ayasofya Müzesi'nde UNWTO Genel Sekreteri Talep Rifai ve Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımlarıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

UNWTO Genel Sekreteri Talep Rifai Türkiye'ye verdiği önemi ve desteği vurgulayarak teröre inat seyahat özgürlüğünün devam ettiği ve hiçbir zaman teröre boyun eğilmeyeceği noktalarında ülkemizin turizm potansiyelini arttırıcı umut veren mesajlarda bulundu.

Türkiye ve dünya turizminin geçen yıl darboğazdan geçtiğine değinen Bakan Nabi Avcı ise şunları söyledi: "Bu, bütün dünyada etkili olan ve dolayısıyla küresel bir olgu olarak değerlendirilmesi de gereken terörizmin olumsuz sonuçlarından biridir. Bugün 21. EMITT'in de gösterdiği gibi uluslararası dayanışma içerisinde, birlikte terörizme karşı böyle güzel organizasyonlarla en güzel cevabı vermiş oluyoruz. Türkiye, sadece deniz, kum, güneş alanında değil, bütün turizm türlerinde, sağlık turizminde, termal turizminde, kış turizminde, eğitim, spor turizminde, gastronomi turizminde sahip olduğu potansiyeli ve iş birliği imkanlarını değerlendirdiği zaman, bugün dünyada 6'ncı, Avrupa'da 4'üncü olan düzeyini inşallah ilk 3'e girecek şekilde daha ileriye taşıyacaktır. Fuarın canlılığı, dinamizmi de bunun ilk işaretlerinden biri olarak yorumlanabilir." 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!