31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
ABD'nin seyahat yasağına ilişkin Dünya Turizm Örgütü açıklaması
02.02.2017 16:47

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Amerika Birleşik Devletleri tarafından 7 ülkeye (Irak, Suriye, İran, Sudan, Libya, Somali ve Yemen) getirilen seyahat yasağına ilişkin endişe ve kınamalarını belirten bir açıklama yaptı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai; "Milliyete dayalı seyahat yasağı, uluslararası turizm birliği tarafından desteklenen seyahat özgürlüğü ve seyahat kolaylaştırma ilkelerine ters düşerek, turizm sektörünün ekonomik büyüme ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil birçok ülkeye iş imkanı yaratma konusundaki muazzam faydalarına engel olacaktır. Küresel zorluklar küresel çözümler gerektirmektedir. Bugün karşı karşıya olduğumuz güvenlik sorunları bizleri yeni duvarlar inşa etmekten alıkoyamaz, aksine yalnızlık politikası ve ayrılıkçı hareketler güvenliği arttırmak yerine tehditleri tansiyonu yükseltir” diye konuştu.

Rifai; ”Doğrudan etkinin yanında, bu şekilde düşmanca bir seyahat yasağına uygulayan bir ülkenin imajı kuşkusuz tüm dünyadan ziyaretçileri etkileyecek ve Amerika Birleşik Devletlerine olan seyahat talebinde düşüşe neden olacaktır” diye ekledi.

 

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!