31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Antalya fuarları kazandırır
08.02.2017 11:35

Anfaş Fuarcılık tarafından, 15 - 18 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek Anfaş Food Product Fuarı Basın ve Sektör Buluşması Toplantısı, geniş basın ve sektör yetkililerinin katılımlarıyla İstanbul'da yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıya Fuarlardan Sorumlu TÜROFED Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu ve TÜROFED adına Genel Koordinatör Necip Boz katıldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden ilgili profesyonelleri, sektördeki gelişmelerin sergilendiği fuarlarda buluşturduklarını ifade eden Anfaş Genel Müdürü Murat Özer, "Amacımız, fuarlara ziyaretçi kalitesini arttırarak, fuarın ekonomiye sağladığı katma değerin artmasını sağlamak olduğunu söyledi. 

Özer, Antalya'ya yurt dışından 255 şehirden 61 havayolu şirketinin direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek,  fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya'dan 35 - 40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini arttırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye'nin 410 fuarla ekonomiye 1.4 milyar avro değer sağlarken, Almanya'nın 371 fuarla 23.5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.

Anfaş Antalya Expo Center yenilendi

Anfaş - Antalya Fuacılık A.Ş bugünkü ekonomik şartlara rağmen 30.000.000 TL'ye yaklaşan yatırımını da tamamladı. Yenilenen fuar alanı ile 40.000 m2 kapalı ve 20.000 m2 açık sergi alanı ve 15 adet kongre, konferans ve seminer salonları ile sektöre ve ülkeye hizmet etmeye devam ediyor. Bu yıl özellikle Afrika, Ortadoğu, Arap Yarımadası, Türki Cumhuriyetleri, Rusya ve İran'ın öne çıkacağı ANFAŞ Food Product Fuarı'nda bu bölgelerden gelecek olan ziyaretçiler ile fuar katılımcısı bir araya gelecek.

Bu yıl ki yenilikler

Bu yıl yapılan yeniliklerle ilgili de bilgi veren Anfaş Genel Müdürü Özer, "Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Akdeniz Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ile yapılan ziyaretçi tanıtım çalışmalarıyla her bir fuar için 81 ilde tanıtım çalışması yapılması ve 500'er kişilik A+ ve A- alıcıların fuara getirilmesi hususunda bir protokol anlaşması gerçekleştirdik. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile her iki fuar içinde İran'dan 100'er kişilik alım heyeti organizasyonuna başladık. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Anfaş işbi,rliği ile her iki fuar içinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Arap Yarımadası bölgesinden 200'er kişilik alım heyetleri için çalışmalar başlattık." dedi.

Ticaret Odaklı Fuar

Otel ve konaklama sektörünün profesyonelleri, proje ve taahhüt firmaları, mimarlar ve restoran işletmecileri ve cafe - pastane işletmecilerini 40 bin merekare kapalı alanda bir araya getirecek olan fuar, eş zamanlı düzenlenecek olan kongre, konfrerasn, panel ve seminerler sayesinde sektör duayenlerini, akademisyenleri kamu sektörünü ve özel sektörü de tek bir çatı altında buluşturmuş olacak. 2.5 milyar dolar ihracat hacmine sahip olan sektörün ticaret odaklı fuarı için geri sayım başladı diyen ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, fuarın yenilikçi içerikleri ile otelcilik ve yiyecek dünyadına yön vermek için ziyaretilerini beklediğini ilave etti.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!