31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Dünyanın en büyük turizm fuarı başladı
08.03.2017 16:23

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB), Almanya'nın başkenti Berlin'de açıldı.

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Berlin Kültür Müşaviri Tahsin Yılmaz, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

184 ülkeden 10 binin üzerinde turizm şirketinin stant kurduğu fuarda, Türkiye bu sene 3 bin 79 metrekarelik bir alanda 132 firma ile temsil ediliyor. 8 - 12 Mart tarihleri arasında dünya turizmcilerini bir araya getiren fuarın 180 bin turizmci tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'on himayesinde turizmi desteklemek amacıyla başlatılan "Komşunu Al Gel" kampanyası için Avrupalı Türklere yönelik özel tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek. Türkiye standındaki "Sanatçı Mahallesi" bölümünde geleneksel el sanatlarını temsilen uygulamlı olarak tanıtılan hat, çini, ebru, lületaşı ve telkari işleme yoğun ilgi gördü.

Türk standının açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, açılışın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Türk stantlarını ziyaret ederek, katılımcılara başarılar diledi.

 

 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!