31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Türkiye - Ukrayna Turizm Karma Komisyonu Gerçekleştirildi
11.04.2017 16:01

Türkiye - Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 5. Dönem Toplantısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde 7 Nisan 2017 Cuma günü, Antalya'nın Belek ilçesinde gerçekleştirildi.

Turizm alanında faaliyet gösteren kamu kuruluşu yetkilileri ile çok sayıda sektör temsilcisini bir araya getiren toplantıda; Türk taraf heyetine Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanı Ramazan Çokçevik, Ukrayna tarafı heyetine ise Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mykhailo Titarchuk başkanlık etti.

Sözkonusu toplantıda; Türkiye ve Ukrayna arasındaki turizm yatırımları ve projelerindeki işbirliği imkanları, turizm sektör deneyim paylaşımı ve çalışanlarının eğitimi, deniz, kış, tarih, sağlık ve kültür turizminin karşılıklı geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ve ülkelerin tanıtımı için izlenebilecek yollar gündeme geldi. Toplantı sonrasında iki ülke araısnda turizm alanında işbirliği hususlarını konu alan bir protokol imzalandı.

Gerçekleştirilen toplantı da Ukrayna tarafı;Ukraynalıların ülkemize yoğun olarak konakladığı otellerin televizyonlarında Ukraynaca dilinde yayın yapan televizyon kanallarına yer verilmesi ve Ukrayna uyruklu turistlerin konakladığı otellerde diğer ülke bayraklarıyla birlikte Ukrayna bayrağının da asılması konusundaki taleplerini dile getirdi. 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!