31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Avrupa Mahkemeleri Türk Otellerinin Alacaklarına El Koyuyor
06.05.2017 10:30

Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB), Muğla’nın Marmaris ilçesinde art niyetli bazı İngiliz turistlerin asılsız iddialarla tazminat davası açmaları üzerine harekete geçti.

GETOB yönetimi, İngiltere’den Güney Ege bölgesine turist gönderen tur operatörleriyle bilgilendirme toplantısı düzenledi. 600 paund karşılığı Türkiye’ye tatile gelen bir turistin asılsız iddialar sonucu dava açarak 50 ya da 100 bin paund gibi rakamlarla tazminat talep etmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını kaydeden GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Avrupa ülkelerinin mahkemeleri bu paraları turizm işletmelerinin alacaklarından tahsil ettiğini belirtti.

Bülbüloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzun dönemdir bu sıkıntıların yaşandığını ancak son 2 yılda en üst düzeye ulaşması sonucu müdahale etmek zorunda kaldık. Dünyada her şey dahil sisteminde en çok tatil imkanı sunan ülkeler arasında ilk sıradayız. Bu tazminat taleplerini gündeme getiren turist kesimi de bu konsepte tatile çıkan gruplardan oluşuyor. Zaten ucuz tatile gelen bir kesimin birde tazminat talebinde bulunması hiç hoş ve doğru olmayan bir davranış diye düşünüyorum. Biz GETOB olarak buna karşı çıkarak yabancı tur operatörleri ve sektör temsilcilerini bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledik. Hazırladığımız rapor dosyasını bakanlığımıza ve İngiliz parlamentosuna da gönderdik. Bundan sonraki gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz”

Avrupa Mahkemeleri Türk Otellerinin Alacaklarına El Koyuyor

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!