31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Turizmcilerimiz,Özbekistan'da
24.05.2017 17:18

Türkiye - Özbekistan Turizm Çalışma Grubu toplantısı, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapıldı. 

Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkan Birinci Yardımcısı Ravşan Usmanov ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy'un başkanlığında düzenlenen toplantıya Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Kültür Bakanlığına bağlı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, Dış İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Çokçevik, Turizm Eğitim Dairesi Başkanı Kerem Dursun Tezcan, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi İsmail Hakkı Yüksek ve diğer Türk yetkililer katıldı.

Usmanov toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'den geniş bir heyeti Özbekistan'da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun iki ülke arasında turizm işbirliğinin daha da gelişmesine hizmet edeceğini söyledi. Ravşan Usmanov, benzer toplantıların düzenli olarak yapılmasına ümit ettiğini sözlerine ekledi.

Arısoy da uzun bir aradan sonra Türkiye ile Özbekistan arasında her alanda gelişme gösteren ilişkiler çerçevesinde yapılan bu toplantının, turizm alanında işbirliğinin artmasına, turist sayısında karşılıklı olarak önemli artış yaşanmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Arısoy, "Bu amaçla Türkiye'nin turizm alanındaki deneyim ve önerilerini sizlerle paylaşmak, Özbekistan tarafının görüş ve deneyimlerini öğrenmek üzere burada bulunuyoruz" diye konuştu.

Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi yetkilisi Mirtalib Mirzahidov toplantıda, Özbekistan'ın turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Mirzahidov, bugün Özbekistan'da 7 bin civarında tarihi ve mimari yapıt, bina ve kültür varlığının bulunduğuna işaret ederek, ülkesinin bu açıdan dünyada ilk 10 ülke arasında, Orta Asya'da ilk sırada yer aldığını söyledi.

 

 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!