31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
GETOB, Turizmin sürdürülebilir olmasını istiyor
02.06.2017 14:46

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Yönetimi, Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, şunları söyledi; “İnsanların hayatını devam ettirebilmesinin yanı sıra sosyal yaşamını sürdürebilmesi noktasında elbette Doğa ve Çevre ile iç içe olması gerekmekte. Turizm de sosyal yaşamın bir parçası. Turizmin sürdürülebilir olması Doğayı, Çevreyi, Denizleri, Yabanıl hayatı korumak ve olağan akışına bırakmak, kullanılması gerektiğinde de tahrip etmeden, zarar vermeden neslini kurutmadan kullanmaya özen göstermekle mümkün olabilir. Ancak bu takdirde gelecek nesillerin bizlere emaneti olan cennet vatanımızı, doğamızı, denizlerimizi, yabanıl hayatın tüm canlılarını ve çevremizi gelecek nesillere aktarmış oluruz.

Bizim uğraş alanımız turizm. Bunu en iyi şekilde yapmak ve sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Bu noktada bazı sıkıntılarla karşılaştığımız da oluyor. Çözüm yollarını görüşmek üzere Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldik. Farklı konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bunlardan birisi arılarla ilgili. Konaklama tesislerinin yiyecek içecek ünitelerinin zaman zaman Arıların istilasına uğruyor.  Arı sokması sonucunda hayatını kaybeden turistlerimiz var. Tarım Müdürlüğü ekiplerinin Gıda ve Hijyen denetimleri, piyasaya sürülmeye çalışılan sahte içki ile mücadele, koruma altında olan veya belli usullerle avlanmasına izin verilen bazı su ürünlerinin kontrolsüz avcılığının önlenmesi gibi önemli konularda işbirliği yapmak üzere görüş birliğine vardık” dedi.

GETOB ve Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü’nün önümüzdeki günlerde sektör temsilcilerinin katılımıyla geniş çaplı bir toplantı düzenleyeceği edinilen bilgiler arasında.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!