31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
UMWTO, Turizmde Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar ile mücadelenin küresel liderlerine ev sahipliği yaptı
18.07.2017 16:22

Madrid’deki Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Merkezi, turizm sektöründe çocuklara yönelik cinsel istismara karşı savaşın derecesini tartışmak için uzmanları ağırladı. Girişim, ECPAT International tarafından Hollanda hükümetinin desteği ile organize edildi.

Turizmde çocuk istismarını durdurmaya yönelik uluslararası çabalara rağmen, teknolojinin ve bu suçun büyük hızı ve boyutunun da etkisiyle uluslararası ve ulusal seviyede hızlı yanıtlar alınamamaktadır. ECPAT tarafından yayınlanan “Offenders on the Move” raporuna göre toplu eylemin başarısızlığı ve sağlam bilgi eksikliği bu suçu ortadan kaldırma konusundaki temel sorunları oluşturmaktadır.

Turizmde çocuk istismarına karşı mücadele, 20 yıldan bu yana Çocukları Korumaya Yönelik Dünya Turizm Ağı ‘na öncülük eden Dünya Turizm Örgütü’nün önceliklerinden biridir.

Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai; "Toplumlarımızdaki en korumasızları korumadan sorumlu ve sürdürülebilir bir turizm sektörü inşa edemeyiz. Bunu yapmak için etkili araçlara ve küresel bağlılığa ihtiyacımız vardır” dedi ve “Dünya Turizm Örgütü’nün turizm için ahlak kurallarının küresel kodunun 2. bölümü herhangi bir şekildeki insan istismarının, özellikle de çocuklara uygulandığında, turizmin temel amaçları ile çatıştığını ve turizmin olumsuzluğu olduğunun altını çizmektedir. Dünya Turizm Örgütü Kodu, gelecek Eylül ayında Genel Kurulumuz'ca kabul edileceğini umduğumuz yasal olarak bağlayıcılığı olan uluslararası bir antlaşmaya çevirmek için çalışmaktadır” diye ekledi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!