31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Başkan Ayık- 'Paskalya sonrası son dakika rezervasyonlarını bekliyoruz
14.03.2016 11:00

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizmde genel olarak bir talep sıkıntısı olduğunu söyledi. Ayık, “ Talep sıkıntısını aşmak içinturizm sektörü her türlü çabayı gösteriyor. Önümüzde Paskalya haftası var. Paskalya sonrasında son dakika satışlarıyla hareket tekrar başlayabilir” dedi.

ITB Berlin fuarını değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık , “Almanya pazarı bizim için çok yüksek değerde, Berlin Fuarı da çok önemli ama fuarlara aşırı anlamlar yüklememek lazım. Çünkü fuar haricinde bizim tur operatörleriyle ilişkilerimiz zaten devam ediyor” diye konuştu.

GÜVENLİK HASSAS BİR KONU

2016 turizm endüstrisi için kolay bir yıl olmayacağını söyleyen Ayık, Turizmde ki talep sıkıntısı sadece Türkiye ile sınırlı değil. Genel talep sıkıntısı var. Bunu aşmak için turizm sektörü her türlü çabayı gösteriyor. Önümüzde Paskalya haftası var. Paskalya sonrasında son dakika satışlarıyla hareket tekrar başlayabilir. Bu tabii ki tüm açıkları kapatabilecek bir canlanma olamaz. 2016 turizm endüstrisi için kolay bir yıl olmayacak. Ülkelerin güvenli algısını vermek için farklı tercihleri olabilir. Güvenlik çok hassas bir konu. Önemli olan güvenliğin mutlak şekilde sağlanmasıdır. Bunu ülkelerin bazıları göstererek yapar, bazısı saklayarak yapar. Önemli olan sorun çıkmasını önlemektir. Nasıl yapılırsa yapılsın, önemli olan güvenlik sorunu çıkmasına fırsat vermemektir” dedi.

GÜVENLİK SİVİ KIYAFETLE SAĞLANACAK

Turizm sezonu öncesinde güvenlik önlemlerini dört kat artırdıklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, " Paris saldırısından sonra çok abartılı bir şekilde bir anda Şanzelize’de elinde makinalı tüfekli askerleri ve tankları gördük. ‘Asayiş berkemal, güvenlik sorunu yok, gördüğünüz gibi asker ve güvenlik güçleri duruma hakim’ mesajı vermek için Paris bunu bilinçli bir şekilde yaptı. Ama biz, askerin turizm bölgelerinde özellikle bu kadar görünür olmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. O yüzden biz, bunu üniforma ile değil de sivil kıyafetle bunu sağlamaktan yanayız. Sultanahmet patlamasından sonra İstanbul’daki güvenlik noktaları dört kat artırıldı. Ankara’da adeta sokaklar zimmetlendi. Mobese sayıları artırılarak hiçbir kör nokta bırakılmadı. Özellikle turizm bölgelerinde bunu gerçekleştirdik. İstanbul’da Ankara saldırıları da Türk turizmini hedef alan saldırılardı. Hiçbir şekilde yeni bir saldıraya tahammülümüz yok. Bu açıdan herhangi bir sorunumuz söz konusu değil. Suç oranlarını istatiksel olarak aldığınızda, şehirlerimiz inanılmaz güvenli şehirler” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!