31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Antalya'nın spor turizm potansiyeli ITB Berlin’de tanıtıldı
12.03.2016 19:00

ITB Berlin Turizm Fuarı’nın 2. günü City Cube’de yapılan çalıştayda, Antalya'nın aktif turizm, golf ve futbol turizmi, konularının uzmanları tarafından anlatıldı.

AKTOB ve Berlin Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenlenen organizasyonda, profesyonel rehber ve aynı zamanda kültür turları düzenleyen Başbuğ Ethemoğlu, AKUT Antalya temsilcisi ve Akdeniz Üniversitesi BSYO Öğretim Üyesi Yılmaz Sevgül, Antalya’nın kanyonları, dağları ve dalış noktalarını anlattı. Kendisini bir turizm elçisi olarak gören ve Türkiye’ye derin bir aşkla bağlı olduğunu söyleyen Likya, St. Paul Yolu uzmanı Avusturyalı Margaret Paulmichl, dünyanın en iyi 10 yürüyüş yolları arasında gösterilen Likya Yolu’nun tarihsel ve doğal dokusuna ilişkin kapsamlı bir sunum yaptı.

Aktif turizm sunumlarının ardından Kurtuluş Gülşen kentin golf turizmi potansiyelini anlattı. Gülşen, golf turizminin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyerek, 1995 ve 2016 yılı arasındaki 20 yıllık süreçte, dünyaca ünlü golf oyuncularının da katılım sağladığı turnuvaların düzenlendiği Belek’in, dünyanın en iyi golf merkezlerinden birisi olarak tanındığını söyledi.

Golf turizminin ardından, dünyanın en büyük futbol takımlarına ev sahipliği yapan Antalya’nın futbol turizm potansiyeli kısa filmlerle Spor Turizm Birliği Başkanı Ferit Turgut tarafından anlatıldı.

Fuarın 3. günü alternatif turizm konulu bir toplantı düzenleyen İrfan Önal, yapılan çalıştayın diğer çalışmalar için bir temel oluşturacağını söyledi. Önal, alternatif turistik kaynakların rehabilitasyonu ve geliştirilmesi yönünde Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ve özel sektörle işbirliğinin oluşturulacağını belirtti. Önümüzdeki yıl ITB’de aktif turizm, futbol ve golf turizminin ayrı ayrı ele alınarak, PR çalışmalarını da kısa zamanda başlatılacağını kaydeden AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise organizasyonun genişletilerek farklı ülkelerde de düzenleneceğini ifade etti.

Kaynak: Turizm Güncel

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!