31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Turizmde süreklilik, eğitim düzeyi yüksek personelle sağlanır
21.03.2016 09:20

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi öğretim görevlileri ile Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin bir araya geldi. Toplantıda ALTİD Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Sili, “Eğitim düzeyi yüksek, donanımlı ve insan ilişkileri güçlü personellerimiz var ise turizm sektöründe süreklilik söz konusu olur” dedi.

Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi öğretim görevlileri Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Rektör Yardımcısı, Turizm Fakültesi Dekanı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Mehmet Öner, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yard.Doç.Dr.Zelal Polat ve Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yard.Doç.Dr.Nihan Saldıraner’in yaptığı ziyarette, öğrencilerin eğitim kalitesine yönelik gelişmeler, staj tarihleri ve içerikleri, uygulama dönemlerinde mezunların ve stajyerlerin karşılaştıkları durumlar gibi başlıca konular görüşüldü.

“KALİFİYE SORUNU TURİZM OKULLARIYLA AŞILIR”

Üniversitelerin bilim yuvaları olduğunun altını çizen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, özellikle turizm sektörünün bilimsel çalışmalara ihtiyacı olduğunu, kalifiye personel sorununun turizm meslek okulları ve üniversitelerdeki turizm bölümleriyle aşılması gerektiğini vurguladı. Başkan Sili, “Değerli hocalarımızla istişare halindeyiz. Eğitim düzeyi yüksek, donanımlı ve insan ilişkileri güçlü personellerimiz var ise turizm sektöründe süreklilik söz konusu olur. Eğitime her zaman destek vermeye hazırız. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!