31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Rus turistin önü açıldı
28.03.2016 17:00

Rus turistin önü açıldı

Rusya Sivil Havacılık Kurumu'nun Ural Havayolları'na Antalya’ya uçuş izni vermesini değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, bu kararın Türkiye’ye gelmek isteyen Rusların önünü açacağını söyledi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusya Ural Havayolları’nın Antalya’ya uçuş izni vermesini değerlendirdi. Yenialanya'da yer alan habere göre, Türkiye ile Rusya arasında yaşanılan krizde atılan bu adımın turizm için yeterli olmayacağını aktaran Osman Ayık, "Çünkü verilen bu karar ile Rusya tur operatörlerine Türkiye’ye tur satabilirsiniz demiyor. Şu an mevcutta da Rusya’ya gidip gelen havayollarımız var. Rusya şu anda tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin, Türkiye’ye tur ve tatil paketi satmasına izin vermiyor" diye konuştu.

‘RUS VATANDAŞLARININ ÖNÜNÜ AÇACAK’

Verilen bu iznin Rusya vatandaşları açısından olumlu olduğunu aktaran Ayık, “Bu verilen karar Rusya vatandaşlarının bireysel olarak Antalya’ya gelmesine ve tatil yapmasına olanak verir. Rus vatandaşlarının Antalya’ya gelme şanslarını arttırır. İnsanların kendi olanakları ile tatillerini organize etmesine yardımcı olacak” dedi. Rusya vatandaşlarının Antalya’da tatil yapma alışkanlığı olduğunu aktaran Ayık "Rusya vatandaşları her zaman Türkiye’de tatil yapmak istiyor.

 Rusya, Türkiye için turizmde ciddi bir potansiyel. Yaşanılan bu süreç ne kadar sürer tahmin edemiyoruz. Belki yarın son bulur, belki de 5 yıl sürebilir. Burada bir yasaklamadan ve ambargodan bahsediyoruz. Burada insanların seyahat özgürlüğüne yapılmış bir hamleden söz ediyoruz. Arzu ediyor ve diliyoruz ki bu yasaklar bir an önce kalkar” diye konuştu.

Kaynak: Turizm aktüel

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!