31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED “27 Eylül Dünya Turizm Günü"nü kutladı
27.09.2017 15:30

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, yayımladığı mesaj ile “27 Eylül Dünya Turizm Günü”nü kutladı.

Başkan Ayık’ın kutlama mesajı şöyle: “Turizm,1.2 milyar turist sayısı ve 1.4 trilyon dolarlık geliri ile dünyanın en önemli sektörleri arasında yer almaktadır. Bu sektör her geçen sene büyümeye de devam etmektedir. Ancak turizm sektörü, ekonomik boyutu dışında farklı özelliklere sahip nadir sektörlerden biridir. Turizmin, barışa, sanata, doğaya, hoşgörüye, istihdama ve tarihi değerlere sağladığı katkı hiç şüphesiz ölçülemez. Dünya barışına daha fazla katkı sağlamak için turizm sektörü önemli bir güçtür. Bu gücün doğru bir şekilde kullanılması tüm insanlığa fayda sağlayacaktır.

Ülkemiz de turizm sektöründe sağladığı çıkış ile dünya üzerinde daha fazla bilinir hale gelmiştir. Sektörün ekonomimize sağladığı katkı ise sık sık rakamlarla gözler önüne serilmektedir. Türkiye’nin turizm sektörünü daha fazla kullanarak kendisini tüm dünyaya ifade edebilir. Turizm sektörünün öneminin her geçen gün arttığı şu günlerde turizm sektörünün faydalarına sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın ihtiyacı vardır.

Turizmin barışa, huzura ve hoşgörüye sağladığı katkının artması dileğim ile ‘27 Eylül Dünya Turizm Günü’ kutlu olsun.”

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!