31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Oteller, Tur operatörleri ve Acenteler Türkiye için Almanya'da Buluştu
20.11.2017 10:11

Almanya’nın Essen kentinde Türk Acenteler Birliği (COOP TRR) tarafından düzenlenen buluşmada otelciler, acenteler ve tur operatörleri Türkiye için bir araya geldi.

İlki geçen yıl düzenlenen toplantı ve çalıştaya bu yıl, Avrupa'da faaliyet gösteren dört yüze yakın seyahat acentasının yanı sıra bazı Rus şirketleri, Anex Tour ve Bentour gibi sektörün öncü şirketleri de katıldı. Ayrıca buluşmaya Türk turizminin çatı kuruluşları TÜROFED ve TÜRSAB’ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşavirliği de destek verdi.

Almanya’nın Essen kentindeki Ruhr Turm'da gerçekleştirilen ve Almanya, Belçika ve Hollanda’dan çok sayıda seyahat acenta temsilcisini ve sektörün çatı kuruluşlarını bir araya getiren çalıştay, sabah yapılan toplantıyla başladı. Türk turizminin masaya yatırıldığı toplantıda, COOP TRR Kurucusu Cumhur Sefer, Rus Acentalar Birliği (Coop East CEO) Başkanı Antonina Syromiatnikova, TÜROFED Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, Anex Tour Almanya Genel Müdürü Hakan Bakar, Bentour’dan Deniz Uğur, Starlight Hotel Satış Müdürü Raşit Eti, TÜRSAB Temsilcisi Hüseyin Baraner, Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, iki yıldır aksayan Türk turizminin mevcut durumuna ve geleceğine dair konuşmalar yaptı.

Türk Acenteler Birliği (COOP TRR) Kurucusu Cumhur Sefer konuşmasında, “COOP TRR'nin ana hedeflerinden birisi, tüm Avrupa’da bulunan Türk seyahat acentalarına ulaşıp, bu acentalara destek sağlamak, bilgilendirme hizmeti vermektir. Beraberinde de Türkiye turizmine yönelik çalışan tur operatörlerini, hava yolu şirketlerini, Türk otellerini, yani Türkiye turizmine çalışan şirketleri desteklemektir. Geçen yıl ki workshop toplantımızda COOP TRR olarak birlikte çalıştığımız dört yüz Türk seyahat acentesi ile karşınıza çıkmıştık, bugün ise başta Almanya olmak üzere Avrupa'dan toplam 728 seyahat acentesi ile birlikte çalıştığımızı söyleyebiliyoruz. Tüm acentalarımızla ulaştığımız ciro, 600 milyon euroyu aştı. Bu cironun büyük bir kısmı Türkiye turizm paket satışları ve Türkiye'ye uçuş bileti satışlarından oluşmakta. Bizim bu çalışmalarımızla sektörde bulunan şirketler, en önemlisi de Türk turizmi kazanıyor. Bizimle çalışan şirketlere, bize destek veren çatı kuruluşlarına teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan, “COOP TRR’nin kurulmasının Türk turizmi açısından ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görüyoruz. COOP TRR yöneticileri yaptıkları bu çalışmalarla, 2016 ve 2017 sezonlarında sıkıntılar yaşayan Türkiye turizmine, önemli destek sağladı, buda bizleri sevindirdi” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleşen workshopta oteller ve tur operatörleri, COOP TRR üyesi acentelerle bir araya gelerek yapabilecekleri işbirlikleri hakkında görüştü. 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!