31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
İzmir neden bir Barselona olmasın?
08.12.2017 08:22

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Fuar İzmir'de düzenlediği Erken Rezervasyon Kampanyası 2018 yılı tanıtım toplantısına katıldı. İç turizmi canlandırmak amacıyla yerli turiste avantajlı ödeme olanakları sunarak yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiğine dair algıyı değiştiren Erken Rezervasyon Kampanyası'nın tanıtım faaliyetleri "Tatil herkesin hakkı" ve "Yerinizi şimdiden ayırtın" sloganları ile başladı.

Turizmde herkesin yapacağı iş var

Kampanyanın hayırlı olması temennilerini ileten Bakan Kurtulmuş, "Yeni dönemde Türkiye'yi büyük potansiyel olarak tekrar değerlendirmek mecburiyeti olduğu görülüyor. Ben hayatımı Türkiye'yi dolaşarak gezdim. Her şehrimizde daha önce gördüğümüz güzelliklerin altında başka güzellikleri görüyoruz. Türkiye değerleri olan büyük bir kültür hazinesi. Çok sayıda yabancı turiste ev sahipliği yapıyoruz ama sadece yabancı misafirlerimizi ağırlamak olarak algılamamak gerekiyor. Yerli turistlerin ülke içerisinde dolaşmak imkanlarını artırmamız lazım. 1.5 milyarlık Çin'de her vatandaş senede en az 3 kez dolaşıyor. Kampanyanın milletimiz bakımından önemli. Turizmde herkesin yapacağı iş var. Takım ruhu ile bu sektörü daha ileri götürme mecburiyetimiz var" diyerek hükümet olarak yapılan desteklerden bahsetti.

THY bir dünya markası haline geldi

Türk Hava Yolları'nın (THY) bir dünya markası haline geldiğini vurgulayan Bakan Kurtulmuş, "Dünyada en çok destinasyona uçan havayolu Türk Hava Yolları. 20 sene önce orada havaalanı olur mu dediğimiz yerlerde havaalanları oldu, vızır vızır dolu. Karayolu ağımızın güçlenmesi turizme en önemli katkıdır. İnşallah hep beaber birlikte çalışarak yolumuza devam edeceğiz. Herkes oynayacağı alanda görevini eksiksiz yaparsa Allah'ın izni ile bu oyunu iyi şekillde oynarız. Başlı başına bir dünya başkenti olan İstanbul var" diye konuştu.

İzmir neden bir Barselona olmasın?

TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise "İç pazar en önemli kaynağımız. Bugün arzu ettiğimiz seviyeye her gün biraz daha yaklaşıyoruz. Uluslararası alanda çok önemli ülkelerle rekabet ediyoruz. Bu ülkelerde iç pazar çok önemlidir. 10 milyon vatandaşımızı tesislerimizde tatil yapar hale getirmemiz lazım. Tüm sektör bileşenlerinin de bu konuda üzerine düşeni yapması lazım. Erken rezervasyonla sadece kıyı tatili yapılır diye de düşünülmemesi lazım. Bugün İspanya markası var ama altında Barselona markası da var. İzmir neden Barselona olmaz, bence Barselona'dan çok daha fazla zenginliği var" ifadelerine yer verdi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!