31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Yaşlı Turist Önem Kazanıyor
11.12.2017 11:00

Yeni bir pazar araştırmasına göre, Alman turizm endüstrisi için yaşlı insanlar giderek daha önemli bir müşteri kesimi haline gelmektedir.

Gelecek yıllarda, tatile ve dinlenme amaçlı seyahatlere çıkan daha yaşlı Almanların sayısı artacak, bu da onları seyahat endüstrisinde eskisinden daha önemli hale getirecektir.  

Araştırma; 65 ve 74 yaş arası Almanların geçen yıl 6.65 milyon seyahate çıktığını göstermektedir. Diğer yandan; 55 – 54 yaş arası çalışan kesim ise geçen yıl 7.1 milyon seyahat gerçekleştirmiştir.

2025 yılında, tüm seyahatlerin %17’sini 60-69 yaş arası kesim ( şu anda %14), ve %19’unu ( şu anda %16) 70 yaş üzeri kesim oluşturacaktır. Diğer bir deyişle; yaşlı gezginler Alman seyahat pazarının 1/3’ünü oluşturacaktır.

Kuzey Avrupa Turizm ve Spa Araştırma Merkezi (NIT) Genel Müdürü ve FUR baş araştırmacısı Martin Lohman, “Gelecek yıllarda, demografik trendlere bağlı olarak emeklilerin önemi artacak” diye belirtiyor ve “Günümüzde yaşlı insanlar daha esnek, daha donanımlı ve seyahat etmeye daha alışkın” diye ekliyor.

Yaş gruplarına açısından, FUR uzmanları, payları yavaşça %14’e artan 30-39 yaş grubun haricinde diğer tüm yaş gruplarının payında bir düşüş öngörmekteler.

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!