31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
ITB Berlin Fuarı 52. Kez Kapılarını Açtı
07.03.2018 16:19

Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan ITB Berlin Fuarı 52. kez kapılarını açtı. Türkiye standının açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal birlikte yaptı. Stand açılışının gerçekleştirilmesinin ardından Bakan Kurtulmuş, Türkiye standında yer alan katılımcıları ziyaret ederek, destekte bulundu. ITB Berlin'e Türkiye'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Bu yıl ki fuara 186 ülke ve bölgeden yaklaşık 10 bin firma katılım gösterecek. Bu yıl ziyaretçi sayısında da önemli bir artış yaşanması, katılımın yüksek olması bekleniyor. Almanya'da bu yıl önemli artış kaydeden rezervasyonların ardından Türk turizmciler bu yılki fuardan oldukça umutlu. Türkiye, bu yıl 3 bin 79 metrekarelik standıyla fuarda temsil edilecek. Bu yılki ITB fuarı'nda ağırlıklı olarak; diğer destinasyonların yanı sıra "2018 Troia Yılı" kapsamında Çanakkale ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu'nun tanıtımları ön plana çıkacak.

Fuar süresince, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve beraberindeki üyeler, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacak.

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!