31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Kurtulmuş, turizmcileri Moskova'da Yalnız bırakmadı
13.03.2018 09:44

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MITT Moskova turizm fuarına katılarak Türkiye standının açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kurtulmuş, yaptığı konuşmada Rusya ile ilişkileri yapacakları işbirlikleri ile daha da geliştireceklerini söyledi.

Yaptığı konuşmada turizmcilerimize seslenen Bakan Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin, turizm zenginliklerini dünyaya tanıtmak sizlerin üzerine düşüyor. Rekabet ortamında sizlerin önünüzü açmak da bizim görevimizdir” dedi.

Önümüzdeki dönemde hem Karadeniz de hem de Doğu Akdeniz’de Rusya ile ortak paketler oluşturulması için çalışacaklarını söyleyen Kurtulmuş, “Rus dostlarımızla birlikte Kafkas coğrafyasındaki ortak destinasyonlarda belki ortak paketler hazırlayacağız ve ürünlerimizi çeşitlendireceğiz. Yaptığımız ortak işbirlikleri sayesinde aramızdaki ilişkiler çok daha iyi noktalara gelecektir” dedi.

Türkiye’ye turist getiren uçaklara verilecek destekleri de açıklayan Bakan Kurtulmuş, “Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın imzası ile uçaklara verilen desteği de açıklamak istiyorum. Bildiğiniz gibi daha önce Türkiye’ye turist getiren uçakları teşvik etmek için destekler veriyorduk. Bu desteği 9 bin dolara çıkarıyoruz. Bu destek, Rusya’dan Türkiye’ye çok sayıda turistin getirilmesine vesile olacağının altını çizmek isterim” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!