31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Kiev Büyükelçiliği, artan rezervasyonlar karşısında Türkiye’deki otelleri uyardı
28.03.2018 08:43

Türkiye Kiev Büyükelçiliği, Ukrayna’daki Türkiye rezervasyonlarının artması ile vize işlemlerinde yığılmalar meydana geldiğini belirterek Türkiye’deki turizm şirketleri ve otelleri uyardı.

İŞTE O UYARI

Bu sene ülkemizde turizm rezervasyonlarının doluluk oranının beklenenden yüksek olması dolayısıyla, turizm şirketlerimiz ve otellerimizin istihdam etmeyi planladıkları Ukrayna uyruklu personel için yaptıkları çalışma ve tur operatörü vize başvurularında erken yoğunlaşma/yığılma olduğundan, Büyükelçiliğimize yapılan elektronik randevu başvurularına sistem tarafından ileri tarihler verilmektedir. Bu durumun aşılması için sektör temsilcilerimize doğrudan ulaşarak Büyükelçiliğimizce sağlanan aşağıdaki kolaylıkların iletilmesi arzu edilmektedir.

Sistem tarafından verilen randevu tarihleri üzerinde değişiklik yapılmamaktadır. Ancak Büyükelçiliğimizle temasa geçen turizm firmalarımızın yetkilileriyle sezona yönelik başvuruları için koordinasyon sağlayarak, başvuruların sistemdeki randevu tarihlerinden bağımsız olarak firmaların sezon için istihdamını öngördüğü tüm personelin başvuruları toplu olarak veya firmalarımızın tercihi doğrultusunda iki-üç parti halinde mümkün olan en erken zamanlarda alınabilmektedir. Önde gelen tur firmalarımız işlemlerini vekâletname ile yetkilendirmiş firma temsilcileri aracılığıyla sürdürmektedir. Tüm başvurular sonuçlanana kadar firmalarımızın insan kaynakları sorumlularıyla iletişimimiz sürdürülmektedir.

Bu bağlamda Büyükelçiliğimizce kabul edilecek toplu başvurular için firma temsilcilerimizin bizimle doğrudan temasa geçmesi sürecinde yönetimini kolaylaştıracaktır.

Saygıyla duyurulur.

İletişim için:

E-posta: havva.aktas@mfa.gov.tr ve embassy.kiev@mfa.gov.tr
Telefon: +380 44 281 07 89 ve +380 44 281 0792
Cep Telefonu: +380 63 738 6331

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!