31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Osman Ayık “Turizm Haftası”nı kutladı
15.04.2016 09:00

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 15 - 22 Nisan arasında gerçekleştirilen "Turizm Haftası"nı yayımladığı mesajla kutladı.  

Başkan Ayık’ın Turizm Haftası nedeniyle yaptığı açıklama şöyle: “Bacasız Sanayi olarak isimlendirilen ve yıllar ilerledikçe önemi artan turizm, günümüzde binlerce insana istihdam sağlamaktadır. Yaklaşık 60 farklı sektöre destek veren turizm sektörü, ekonomiye sağladığı katkılar nedeniyle Türkiye için olmazsa olmaz sektör haline gelmiştir. Bu bilincin aşılanması için her sene kutladığımız Turizm Haftası, ülkemizde ciddi bir bilincin oluşmasına neden olmuştur. Bu vesile ile turizm camiamızın ve ülkemizin Turizm Haftası’nı kutluyorum.

Türkiye turizmi zorlu bir süreçten geçmektedir. 2015 yılının sonunda başlayan ve 2016 yılında da devam eden sıkıntılar büyüyerek devam ediyor. Gerek Hükümetimizin aldığı tedbirler gerekse turizm sektörümüzün dinamik yapısı ile bu zorlu süreci en kısa sürede atlatmak için çalışıyoruz. Hiç şüphemiz yoktur ki Türk turizmi bu sıkıntıları aşarak daha güçlü bir şekilde dünya turizmi içinde varlığını sürdürecektir. Türkiye, mucize gerçekleştirerek dünyada en fazla turist ağırlayan 6. ülke konumuna gelmiştir.  Bu başarı küçümsenecek bir başarı değildir. Türkiye, turizmde vazgeçilmez bir ülke haline gelmiştir. İçinde bulunduğumuz dönemde gerilemeler olacaktır ancak bu durum geçicidir. Türkiye, ilerleyen dönemde turizm sektörüne damga vurmaya devam edecektir. Bu süreci sabırla atlatacağız” dedi.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!