31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
2016’da Termal İyi Gelir
22.04.2016 16:00

DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale ve Karahayıt'taki 4 ve 5 yıldızlı otellere yerli turist çekebilmek için başlattıkları Termal İyi Gelir kampanyasının son durumunu ve Denizli’deki turizm sorunları hakkında bilgi verdi.

Termal İyi Gelir kampanyasından tesislerin memnun olduğunu söyleyen Şen, “Pamukkale'deki tesislerimiz bundan memnun. Orada bir hareketlilik başladı. Bunun bir anda patlamasını beklemiyorduk zaten. Ben kendim gidip normal müşteri gibi değişik tesislerde konakladım. Oraya gelenlerle görüştüm. Gelenler memnun, tesisler de şu anda memnunlar” dedi.

"TERMAL İYİ GELİR" İYİ GELDİ!

Termal İyi Gelir kampanyasına şehrin de destek vermesinin çok önemli olduğuna değinen Şen, “Pamukkale'deki tesislerimiz kampanyadan memnun. Orada bir hareketlilik başladı. Bunun bir anda patlamasını beklemiyorduk zaten. Ben kendim gidip normal müşteri gibi değişik tesislerde konakladım. Oraya gelenlerle görüştüm. Gelenler memnun, tesisler de şu anda memnunlar. Bu durum elbette tüm tesislerimize eş zamanlı ve aynı ölçüde yansımayacak elbette. Bu zamanla olacak bir şey. Bize düşen bu kampanyayı devam ettirip arkasında durmak. Bir de şehrin bu desteği vermesi. Süreklilik buna bağlı. Pamukkale'ye gelen konuk için zamanı değerlendirmek önemli. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı teleferik tesisleri bu amaca çok uygun ve çok güzel.  Laodikeia Antik Kenti çok güzel. İleride Efes'i sollayacak bir yer. Oradaki kilisenin de devreye alınmasıyla çok gözde uğrak yeri olması bekleniyor” diye konuştu.

PAÜ HASTANESİ EN ACİL İHTİYAÇ

Denizli’ye gelen turistlerin uzun süre konaklamadıklarını söyleyen Şen, “Uzun süreli konaklama almanın yolu bir hastaneden geçiyor. Pamukkale fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi acilen Pamukkale de yapılmalı. Arkadaşlarımız yurt dışına bağlantı için gittiklerinde sigorta şirketleri ile yaptıkları görüşmelerde ilk öğrenmek istedikleri şeyler; havaalanına mesafemiz, bir de tam teşekküllü hastaneye mesafemizin ne kadar olduğudur.  Sizin otelinizin koşulları ne kadar iyi, termal suyunuz ne kadar değerli olursa olsun, eğer bu iki engeli aşamıyorsanız özellikle Avrupa ülkelerinden ziyaretçi alabilme şansınız yok. Bu nedenle, yıllardır söylüyoruz, Karahayıt'taki Pamukkale fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi hızlı bir şekilde tamamlanmalı. Bu olduğu zaman siz tüm acil hizmetler verebiliyor, böylece sigorta şirketlerinin aradığı niteliklere sahip oluyorsunuz”

KAYNAK: YAŞAR TOK/ DENİZLİ HABER

 

 

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!