31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED Otelleri 2017 Kontratları İçin Uyardı
22.04.2016 19:00

Yaşanan süreçler ve kaybolan talebi canlandırma adına 2016 yılı için büyük indirimler sunan oteller 2017 yılı için de kontrat hazırlıklarına başladı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 2017 Avrupa kontratları için zamanın yaklaştığını hatırlatarak “2017 yılına dair çeşitli pazarlar için tur operatörlerinden gelebilecek fiyat revizesi taleplerine karşı dik durmalıyız” dedi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 2017 Avrupa kontratları ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “2017 Avrupa kontrat zamanı yaklaştı. Otellerimizin bugünkü psikolojik ortamdan etkilenmeden gelecek yılları düşünerek sağlıklı kararlar vermeli ve dik durmalı. Büyük rezervasyon kayıpları ile başlayan 2016 sezonunun henüz daha başındayız. Bugün için oluşan istatistikler ile gelecek yılın kararları verilirken dikkatli olunması lazım. Otellerimiz hali hazırda ciddi riskler altında. Bu kayıpları gelecek yıla taşımamız mümkün değil.

Şu anda oteller verdiği indirimler ile zarar - maliyet kıskacındadır. Bu durum gelecek yıla da taşınır ise hem bireysel hem de ülkesel olarak bu zararı taşıyamayız. Ve geçmişten elde ettiğimiz tüm birikimleri kaybederiz. Dolayısı ile 2017 için hazırlıklarımızı şimdiden daha dikkatli yaparak fiyat indirimi yapılmamasını tavsiye ediyorum. Fiyat indirimleri yapılacaksa da bunu konsept değişiklikleri ile birlikte yapmalıyız. Özellikle tesislerimiz fiyat konusunda dikkatli olmalı ama aynı zamanda kalite ve müşteri memnuniyeti konusunda da hassasiyetlerini devam ettirmelidir.”

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!